Instrukcje

Instrukcja kieszonkowej zapalniczki wiatroodpornej

UWAGA: PRZECHOWYWAĆ POZA ZASIĘGIEM DZIECI.
Podczas zapalania trzymaj zapalniczkę z dala od twarzy i ubrania. Napełniona zapalniczka zawiera łatwopalny płyn. Nigdy nie narażać produktu na działanie temperatury powyżej 50°C lub na długotrwałe działanie światła słonecznego. Nie przekłuwać ani nie wkładać do ognia. Po użyciu upewnij się, że ogień jest wygaszony. Zapalniczki Zippo nie wygaszają się same – aby wygasić ogień, zamknij przykrywkę. Paliwo jest drażniące dla skóry; nie przepełniać.

ZAPALNICZKA NIE JEST ZABEZPIECZONA PRZED DZIEĆMI.

Aby napełnić zapalniczkę Zippo:

 • Napełniać wyłącznie płynem Zippo.
 • Trzymaj zapalniczkę w jednej ręce. Drugą ręką usuń wkład zapalniczki (1).
 • Napełniaj powoli, nigdy nie przepełniaj. Unieś lcową przykrywkę, aby odsłonić materiał w komorze paliwowej (2). Napełnij zawartość komory płynem do zapalniczek Zippo. Zakończ, gdy paliwo będzie sięgać górnej warstwy. W razie przepełnienia paliwo może wyciekać. Paliwo jest drażniące dla skóry.
 • Przed zapaleniem wytrzeć zapalniczkę i ręce do sucha. Włóż wkład zapalniczki do obudowy. W razie przepełnienia zapalniczki nie wkładaj jej do kieszeni ani nie umieszczaj w pobliżu skóry. Jeżeli paliwo dostanie się na skórę, przemyj ją. Jeżeli podrażnienie będzie się utrzymywać lub pogorszy się, należy skontaktować się z lekarzem.
 • Sprawdź, czy puszka z paliwem jest zamknięta. Przed zapaleniem zapalniczki sprawdź, czy w pobliżu nie ma rozlanego paliwa. Paliwo jest łatwopalne.

Aby wymienić kamień w zapalniczce Zippo:
Usuń śrubę (3) i sprężynę przy końcu komory paliwowej. Sprawdź, czy z rurki został usunięty stary kamień. Umieść nowy kamień w rurce i wymień sprężynę; lekko dokręć śrubę.  Sprawdź, czy śruba jest dokręcona do końca; jeżeli nie, przykrywka nie zamknie się prawidłowo. Jeżeli po włożeniu nowego kamienia koło się zacina, przekręć go kilka razy do tyłu.
RADA: przechowuj zapasowe kamienie pod  lcową przykrywką (4).

Konserwacja knota
Gdy knot zrobi się czarny od węgla, należy go pociągnąć w górę zapomocą pęsety dopóki nie pojawi się czysty knot (ok. 1 cm),a następnie przyciąć jego końcówkę na wysokości komina. Powyższą czynność wykonywać 1-2 razy w roku. Po 2-3 krotnymprzycięciu knota konieczna będzie jego wymiana. Więcej informacji mo
żna znaleźć na niżej wymienionych stronachinternetowych. Zawsze używaj oryginalnego paliwa, kamienii knotów Zippo.
   Paliwo Zippo zostało specjalnie opracowane dla wiatroodpornych zapalniczek Zippo. Pali się  czysto i jest oszczędne w użyciu.

 

 

Zasady i wskazówki dotyczące użytkowania zapalniczek wiatroodpornych

Zapalniczki mosiężne
Co chroni moją mosiężną zapalniczkę Zippo przedzaśniedzeniem?
Każda mosiężna zapalniczka Zippo posiada lekką powłokę ochronną, która zapobiega zaśniedzeniu zapalniczki zanim będzie ona używana. Powłoka ta zetrze się w wyniku normalnego użytkowania
zapalniczki.

Jak należy czyścić mosiężną zapalniczkę Zippo?
Aby odzyskać naturalną patynę na litym mosiądzu, zaleca się:

 • Obudowa o polerowanej powierzchni:
  czyszczenie za pomocą preparatu do polerowania mosiądzu.
 • Obudowa o powierzchni szczotkowanej:
  delikatne czyszczenie za pomocą uniwersalnych czyścików, np. czyściki firmy Scotch Brite o właściwościach lekko lub średnio szorujących (nie używać zmywaków metalowych). Delikatnie pocierać za pomocą czyścika zgodnie z kierunkiem przebiegu faktury wykończenia.

Jak należy czyścić laserowo wygrawerowany wzór na zapalniczce z matową obudową?
W wyniku laserowego wygrawerowania wzoru, odsłonięta zostaje warstwa mosiężna, która może ulec zaśniedzeniu. Jest to naturalna cecha mosiądzu. Do czyszczenia mosiądzu zaleca się stosowanie miękkiej ściereczki i środka czyszczącego do mosiądzu.

Wykończenie antyczne
Czy wykończenie na mojej zapalniczce Antique Finish ulegnie starciu?
Zapalniczka Antique Finish posiada unikalne wykończenie, które nadaje jej używany, nostalgiczny i stary wygląd. Wykończenie to nie jest trwałe i zacznie się ścierać.

W jaki sposób mogę zapobiec ścieraniu się antycznego wykończenia zapalniczki Zippo?
Pod wpływem alkoholu lub paliwa antyczne wykończenie zacznie się natychmiast ścierać Przy wypełnianiu zapalniczki benzyną, należy unikać jej rozlania na obudowę.

Złote zapalniczki
Jak należy dbać o wykończenie złotej zapalniczki Zippo?
Delikatnie wyczyścić złocone części przy pomocy miękkiej ściereczki i wody lub benzyny do zapalniczek Zippo. Nie należy używać substancji o właściwościach ściernych.

Zapalniczki fajkowe
W czym tkwi wyjątkowość wewnętrznego wkładu zapalniczki fajkowej?
Dzięki kominowi zapalniczki fajkowej Zippo płomień jest ograniczony metalową obudową, dzięki czemu może być wsunięty bezpośrednio do fajki, nie uszkadzając jej główki. Wkład zapalniczki fajkowej pasuje do każdej standardowej (z wykluczeniem zapalniczki typu Slim) wiatroodpornej zapalniczki Zippo.

Jak wyciągnąć zatyczkę komina?
W celach konserwacyjnych, zapalniczka fajkowa wyposażona jest w wyjmowaną zatyczkę komina. Aby wyciągnąć zatyczkę, należy wsunąć paznokieć kciuka pod jedną z końcówek zatyczki i ją unieść.